Przejdź do treści

HIFU - intymne ultradźwięki - rewolucja w ginekologii estetycznej

Czym jest HIFU?

HIFU (High Intensity Focused Ultrasound) to ultradźwięki. Do tej pory z wielkim powodzeniem stosowane były w gabinetach kosmetycznych, a od niedawna są wykorzystywane do regeneracji i odmładzania miejsc intymnych.
W naszym Centrum do tego zabiegu wykorzystujemy urządzenie VagiTight HIFU, obecnie jeden z najnowocześniejszych i najskuteczniejszych systemów stosowanych w ginekologii plastycznej.

Dla kogo HIFU?

Zabieg ten jest polecany dla kobiet, które chcą zrewitalizować pochwę po przebytych porodach, odczuwają mniejszą satysfakcję z pożycia lub cierpią na wysiłkowe nietrzymanie moczu. Zabieg poprawia elastyczność ścian pochwy i powoduje jej zawężenie.

  • wysiłkowe nietrzymanie moczu - w przypadku tej dolegliwości ultradźwięki powodują zawężenie przedsionka pochwy i zmniejszenie kąta nachylenia cewki moczowej co przywraca jej prawidłowe funkcjonowanie.
  • zespół luźnej pochwy i rewitalizacja poporodowa - zastosowanie ultradźwięków powoduje regenerację pochwy, stymuluje odbudowę kolagenu i poprawia elastyczność ścian pochwy.

Na czym polega wyjątkowość tej metody?

Główną zaletą wykorzystania ultradźwięków jest ich nieinwazyjność. Zabieg nie wymaga specjalnych przygotowań, jest bezbolesny, nie powoduje krwawienia, po zakończonym zabiegu pacjentka może wrócić do normalnego funkcjonowania. 

Jak przebiega cała procedura?

Procedura rozpoczyna się od zakwalifikowania pacjentki do zabiegu. Na wizycie kwalifikacyjnej w naszym Centrum lekarz przeprowadza wywiad medyczny i wykonuje badanie ginekologiczne. Pacjentka jest informowana o przebiegu zabiegu i objawach, które mogą po nim wystąpić. Jeśli pacjentka zostanie zakwalifikowana, wykonywany jest zabieg.
Zastosowanie urządzenia VagiTight HIFU nie wymaga specjalnych przygotowań od pacjentki ani znieczulenia. Sam zabieg trwa ok. 15-20 min i polega na wprowadzeniu głowicy urządzenia do pochwy. Fale ultradźwiękowe HIFU oddziałują na głębsze warstwy tkanki, ok. 3-4,5 mm. Ultradźwięki wymuszają jej regenerację poprzez stymulację odbudowy kolagenu bez uszkadzania przy tym śluzówki pochwy. 

Jak szybko pojawiają się efekty zabiegu?

Efekty zabiegu są odczuwalne po ok. kilku tygodniach. Jest to czas jaki tkanka pochwy potrzebuje na regenerację.

Umów się na wizytę

Zadzwoń: 48 363 30 42

lub skontaktuj się za pomocą formularza kontaktowego,

jeśli masz jakieś pytania 

Aktualności

Sprawdź nasze najnowsze wydarzenia i bądź na bieżąco.